Збирка раскази
Арс Ламина

Збирка раскази

Шифра на артикл: 004802
ISBN: 9786082479774
Код на производителот: 4802
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сместени во руралните предели на Алабама на почетокот од 19 век, седум генерации на семејството Хауланд се столбови на заедницата што ја создаваат на Југот. Необична традиционална семејна приказна и се пренесува на ќерката Абигејл, но не целосно. Кога на виделина излегуваат шокирачки факти за нејзиниот дедо Вилијам и за неговата љубовна врска со Маргарет Кармајкл, домаќинка црнкиња, заедницата се вxасува и се собира својот бес да го истури врз Абигејл. Сама во куќата на Хауландови, таа во себе има амбивалентно чувство - од една страна е потресена поради своите кои ја предадоа, а од друга страна е поттикната да го уништи градот што се дигна против неа и против нејзиното семејство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Кетрин Ен Портер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници592

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara H. Solomon
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Григ
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB