Триесеттата година
КСЦ Полица

Триесеттата година

Шифра на артикл: 004909
ISBN: 9786084780571
Код на производителот: 4909
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Првпат објавена во 1961 година, збирката Триесеттата година е циклус од седум раскази што се занимаваат со темите на времето по војната во Германија и Австрија. Иако на почетокот јавноста реагирала повлечено на ова прво прозно дело, тоа сепак ваи за еден од најваните текстови на германски јазик по 1945 година. Седумте раскази тематизираат насилство, уништување и навикнување на општествените очекувања, но речиси во сите раскази станува збор и за љубовта меЌу ма и ена, во која половите ја заземаат нивната позиција далеку еден од друг и го пропуштаат мигот за почеток на нови форми на врската.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Ингеборг Бахман
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB