Синиот фенер
Бегемот

Синиот фенер

Шифра на артикл: 005091
ISBN: 9786084718901
Код на производителот: 5091
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Синиот фенер“ е збирка раскази од 1992 година, која зазема посебно место во опусот на Пелевин. Таа е првото негово објавено дело со кое веднаш ја освојува наградата „Мал букер“ во Русија. Како и неговите подоcнежни романи, овие раскази се крајно инвентивни и лесно преминуваат од еден во друг жанрч полни се со апсурдна духовитост и егзистенcијална сатира. Преку досетливите наративи, како оној за гаражата која сонува да стане велосипед, Пелевин ја дисеcира реалноста која ја земаме здраво за готово. Овие раскази совршено го прикажуваат во минијатура неговиот талент за создавање (книжевна) реалност од фантазијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Виктор Пелевин
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници430

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB