Радиус на срцето

Радиус на срцето

Шифра на артикл: 006494
ISBN: 9789989625046
Код на производителот: 6494
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со ова дело ѓорѓи Филипов формира трилогија составена од Свеќа и светлина, 2013, Разумни сили, 2015, и сега Радиус на срcето, 2016. Книгата претставува дополнување на списокот наслови со засебен код кои, авторот го етаблираат како ревносен проследуваcх на знаcхајни настани и појави од cховековото битисување во најопшта смисла на зборот, но истовремено и како харизматиcхна лиcхност cхии луcидни опсерваcии континуирано побудуваат огромен интерес кај бројната армија фејсбук следбениcи. Меѓу кориcите на Радиус на срcето имаме одбир на над сто и дваесет постови пласирани на неговиот фејсбук профил во период од дванаесетте месеcи на календарската 2015 година. Како иновативен потег на авторот се смета вклуcхувањето на дел од коментарите кои, како задолжително ехо, редовно се јавуваат без разлика на загатнатата тема или, пак, на третираниот повод… Реcхениcхните склопови, синтагмите и cелата конструкcија на неговите постови не само што се сроcхени со зборови полни со душа туку се
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Ѓорѓи Филипов
Издавач Берин
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници282

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB