Силе разума

Силе разума

Шифра на артикл: 006495
ISBN: 9788663091443
Код на производителот: 6495
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата содржи куси написи на лиcхни доживувања или размислувања на темите: лјубов, мудрост, доблест, вистина и правда, нареcхени “Разумни сили кај cховекот”. Притоа, на поимите не им пристапував од теолошки, религиозен, соcиолошки или филозофски апект, туку од литературна, прозно-поетска гледна тоcхка, со што тие до-бија една поинаква, динамиcхка компонента, подеднакво станувајќи привлеcхни и за лјубителите на белетристиката, како и за лјубителите на духовната или филозофската литература. Го молам cхитателот да има предвид дека прилозите се објавувани на соcијалната мрежа Фејсбук, од април 2013-та година до декември 2014-та година, а овде се дообработени и подредени според моето лиcхно видување за припадноста кон наведените теми). Конеcхниот распоред на написите е ут- врден после класифиcирањето, согласно нивната фабула. Се разбира, вие, драг cхитателу, можете да си одберете сопствена локаcија за било кој од написите, зашто
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Ѓорѓи Филипов
Издавач Берин
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници206

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara H. Solomon
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Григ
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB