Сновење музички приказни
Или-Или

Сновење музички приказни

Шифра на артикл: 042084
ISBN: 9786082610542
Код на производителот: 42084
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата содржи 52 приказни во кои авторката на префинет и читлив начин раскажува за најголемите создавачи во музиката (Моцарт, Верди, Пучини, Дебиси, Бетовен, Сибелиус, Чајковски, Рахманинов, Шостакович), за нејзините сосоздавачи, односно изведувачи, кои живееле некогаш (Паганини, Калас), сè до приказните за нам временски блиските (Пјацола, Коен и Шпато).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Лада Шоптрајанова Петровска
Издавач Или-Или
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB