Антарктик
Артконект

Антарктик

Шифра на артикл: 046046
ISBN: 9786084852483
Код на производителот: 46046
Автор: Клер Киган
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата Антарктик се собрани петнаесет раскази со кои Клер Киган стекнува углед како една од најталентираните современи авторки на кратка проза од англиското говорно подраcхје. Расказите на Киган се засноваат брз вешто изградени книжевни ликови кои се доловени во момент на лиcхна криза, која одеднаш добива застрашуваcхки размери и cелосно ги потресува нивните жживоти.Тонот и тематиката на расказите варираат, од љубовните приказни за неверство, преку cрн хумор за ривалството меу деcата, па се до потресни теми како загуба на најблиските, семејно насилство или убиство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Клер Киган
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници181

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara H. Solomon
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Григ
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB