Нераскажани приказни
Прозарт Медиа

Нераскажани приказни

Шифра на артикл: 052158
ISBN: 9786082561158
Код на производителот: 52158
Автор: Рајко Грлиќ
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Целиот живот се криев зад филмски јунаци. Ги живеев нивните животи и раскажувајќи ги нивните го криев својот. Нераскажаните приказни остануваа во режисерскиот бележник како во некое добро затворено шише. И одеднаш, веројатно, во надеж дека со тоа ќе го олеснам враќањето, решив да го отворам тоа шише“ Рајко Грлиќ Во оваа книга се поместени и неколку приказни специјално напишани за македонското издание.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Рајко Грлиќ
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници536

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB