Мачката на Исус
Прозарт Медиа

Мачката на Исус

Шифра на артикл: 057263
ISBN: 9786082561141
Код на производителот: 57263
Автор: Григ
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказните во „Мачката на Исус“ го опишуваат животот и проблемите на луѓе кои живеат во пост-советска земја. Авторот особено се фокусира на социјално ранливи луѓе и на бездомници, животни подложени на суровост, проблеми на деца чие детство и тела имаат лузни од верски и политички војни… Младиот прозаист Григ успеа брзо да ги придобие ерменските читатели а книгата е бестселер во Ерменија. Добитник е на President’s Youth Prize во Ерменија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Григ
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници182

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara H. Solomon
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB