Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Сет македонски народни приказни
Љубовта е петтиот елемент

Сет македонски народни приказни

Шифра на артикл: 060905
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Македонски народни приказни – проектот е работен во соработка со Институтот за фолклор, со наши уметници/илустратори, прераскажани од македонски писатели. Книгите го носат насловот на најпознатите приказни, но во секоја од книгите има по десетина народни прикази. На крајот од секоја книга има речник на помалку познати – архаични зборови. Приредила Весна Ацевска, илустратор е Натали Николовска. Во овие 5 книги раскажани се скоро 100 македонски народни приказни. 1. Силјан штркот 2. Непобедливиот јунак 3. Трите волшебни прачки 4. Славејот Интизал 5. Итар Пејо Мариовецот
Карактеристика Вредност
Kатегорија Кратки приказни/раскази
Автор Весна Ацевска, Натали Николовска, Ермис Лафазановски
Издавач Љубовта е петтиот елемент
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници160
Димензија12x17cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara H. Solomon
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Григ
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sok Fong Ho
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB