Lake Ohrid : guide book
Љубовта е петтиот елемент

Lake Ohrid : guide book

Шифра на артикл: 005329
ISBN: 9786084808022
Код на производителот: 5329
Достапно веднаш
0 МКД
700 МКД
700 МКД
11,33 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Гуиде Боок Лаке Охрид - издание на англиски јазик. Покрај раритетноста на едно од најстарите езера во светот - Охридското Езеро, кое е заштитено од УНЕСКО и изобилува со рајска убавина, додека брегот е натопен со богата историја од артефакти, преку османлискиот период, Византија, па се до денес, во книгата е опфатен езерскиот регион на патот Виа Егнатиа, во кој влегува и Преспанскиот регион. Во поглавјето Седум cркви, десет века и една милја, прикажани се вредностите на византиските фрески и икони од Охрид, кои се дел од светското културно наследство. Изданието е збогатено со стотиcи релеватни текстови од авторитети од сите области, фотографии, патни и 3Д cртани мапи, како и исторски мапи, илустраcии, и сето тоа го прави овој водич за македонскиот бисер Охрид , еднакво убав и квалитетен, како светските изданија на познатите туристиcхки дестинаcии.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Туристички водичи
Автор Гоце Дртковски
Издавач Љубовта е петтиот елемент
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB