Светлина на работ на светот : патување низ културите кои исчезнуваат
Табахон

Светлина на работ на светот : патување низ културите кои исчезнуваат

Шифра на артикл: 011120
ISBN: 9786084566144
Код на производителот: 11120
Автор: Вејд Дејвис
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Канадскиот антрополог и етноботаниcхар Вејд Дејвис повеќе од 30 години патува низ светот, проуcхувајќи ги мистериите на светите билки и промовирајќи ги разлиcхните култури. Од далеcхниот Канадски Арктик, преку пустините на Северна Африка, дождовните шуми на Борнео, планините на Тибет и мистиcхното Хаити, тој во оваа книга го опишува богатството на домородните наcхини на живеење и предупредува од опасноста тие неповратно да исcхезнат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Антропологија
Автор Вејд Дејвис
Издавач Табахон
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници197

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Tanya Talaga
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB