Close To Architecture
Академска Книга

Close To Architecture

Шифра на артикл: 052836
ISBN: 9789881892355
Код на производителот: 52836
Достапно веднаш
0 МКД
2.899 МКД
2.899 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Each of their buildings is based on its site and historical context, its functional and spiritual purpose. Its the best description for CLOSE TO ARCHITECTURE. The book is divided into three parts: commercial space, public culture space and residence. All of them are the latest, and unique works from all over the world
Карактеристика Вредност
Kатегорија Архитектура
Автор Sendpoints Publishing Co.Ltd.
Издавач Академска Книга
Возраст 18+ години
Јазик Англиски
Повез Тврд повез
Година на објавување2020
Број на страници424

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : William J. R. Curtis
3.699 МКД
Sačuvano u omiljne
2.599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Graziella Roccella
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Nikil Saval
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Jeanne Gang (Editor)
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : William J R Curtis
6.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Arthur Gao
2.299 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Hanlin Liu
2.399 МКД
Sačuvano u omiljne
2.399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Neil Appleton
2.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sergio Mannino
2.599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.13 MB