Dangerous Minds
Академска Книга

Dangerous Minds

Шифра на артикл: 012145
Баркод: 9781472225573
Код на производителот: 12145
Автор: Janet Evanovich
Достапно веднаш
0 МКД
1.199 МКД
1.199 МКД
19,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
DANGEROUS MINDS is a thrilling, adrenaline-fuelled adventure featuring unlikely sleuths Knight & Moon from Janet Evanovich, author of the New York Times bestseller CURIOUS MINDS, which introduced Knight and Moon, and beloved author of the No. 1 bestsellers in the Stephanie Plum series. A must-read for fans of Sue Grafton and J D Robb. Buddhist monk Wayan Bagus has lost his island of solitude and wants it back. The Pacific island had a mountain, beaches, a rainforest, and a volcano. And now its gone. Poof! Vanished without a trace. Boyishly charming Emerson Knight likes nothing better than solving an unsolvable mystery. Finding a missing island is better than Christmas morning in the Knight household. When clues start leading to a dark and sinister secret, Emerson will need to assemble a crack team for help.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Авантура и акција
Автор Janet Evanovich
Издавач Академска Книга
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Edgar Rice Burroughs
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Озгур Мумџу
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frederick Forsyth
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Crichton
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лесли Страт
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stephen Clarke
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Wilbur Smith
Цена 499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB