Книжарот од Кабул
Икона

Книжарот од Кабул

Шифра на артикл: 048690
ISBN: 9786082210315
Код на производителот: 48690
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Повеќе од дваесет години Султан Кан им пркосеше на авторитетите за да ги снабди со книги луѓето од Кабул. Беше апсен, испрашуван и затворан, и гледаше како неписмени војниcи горат купишта од неговите книги на улиcа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Осне Сејерштад
Издавач Икона
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници255

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB