Дракер за секој ден : 366 денови за проникливост и мотивација за сработување на правилните нешта
Икона

Дракер за секој ден : 366 денови за проникливост и мотивација за сработување на правилните нешта

Шифра на артикл: 006535
Код на производителот: 6535
Достапно веднаш
0 МКД
699 МКД
699 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сега, за првпат, најмоќните идеи на Дракер се собрани на едно место – Дракер за секој ден. Компилацијата на четива од целиот негов работен век, Дракер за секој ден ги презентира клучевите за неговото размислување и го спојува неговиот впечатлив корпус од дела. Меѓутоа, оваа книга служи како нешто повеќе од објаснување на делата на Дракер – таа е повик за акција. Како што пишува и самиот Дракер: „Најважниот дел од оваа книга се празните простори на дното на нејзините страници. Таму читателите ќе треба да придонесат со своите дејства, одлуки и со резултатите од овие одлуки. Затоа што ова е книга за дејствување.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Питер Ф. Дракер, Џозеф Мачиариело
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници474

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB