Ефективен директор
Икона

Ефективен директор

Шифра на артикл: 006544
ISBN: 9789989168956
Код на производителот: 6544
Достапно веднаш
0 МКД
699 МКД
699 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Делотворните организации се реткост. Тие се поретки дури и од делотворните луѓе. Ваму или таму постојат светли примери, но во целина делувањето на организациите сè уште е примитивно. Организациите, како и луѓето на одговорните позиции, мораат систематски да работат на делотворноста и да стекнат навика за ефективност. Мораат да научат да ги хранат своите можности и да ги изгладнуваат своите проблеми. Мораат да работат на тоа, силата да им стане продуктивна. Мораат да се концентрираат и да поставуваат приоритети, наместо да се обидуваат да работат сè помалку. Делотворноста мора да се научи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Питер Ф. Дракер
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2008
Број на страници272

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB