Што е менаџмент
Икона

Што е менаџмент

Шифра на артикл: 010320
ISBN: 9789989168031
Код на производителот: 10320
Достапно веднаш
0 МКД
699 МКД
699 МКД
11,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прекрасна мала книга… која ќе им помогне на менаџерите вистински да ги согледаат нештата, во нивната секојдневна работа. – The Economist Прв чекор, како вовед за оние што не се занимаваат со менаџмент, особено за почетниците, но и подеднакво извонредна како заокружен, комплетен и детален „освежувачки курс“ за искусните директори. Peter F. Drucker „Ова е книга што бараме секој што се обучува да стане директор во Dell, да ја прочита“. Michael Dell, Dell Computer Corporation
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Џоан Магрета, Нен Стоун
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2008
Број на страници234

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB