Менаџерот
Икона

Менаџерот "Една минута" создава високо ефикасни тимови

Шифра на артикл: 048702
ISBN: 9789989168857
Код на производителот: 48702
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
6,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Создавање тим заради заштедување на време! Никогаш порано концептот на тимската работа не бил поважен за функционирањето на успешните организации. Повеќето менаџери издвојуваат над половина од своето време работејќи со тим, а практичниот совет на менаџерот Една Минута покажува кој тим може да работи подобро и поефективно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Кен Бланчард, Доналд Кару, Јунис Париси
Издавач Икона
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2009
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB