Совладување на односи со јавноста
Икона

Совладување на односи со јавноста

Шифра на артикл: 049595
ISBN: 9786082210377
Код на производителот: 49595
Достапно веднаш
0 МКД
699 МКД
699 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
§ Додипломски и постдипломски студии за односи со јавност, маркетинг и медиуми § Постдипломски студии за деловна администрација и сродни постдипломски дипломи § Професионален развој за професионални комуни кации Совладување на односите со јавноста зазема стратегиски пристап во овој сеопфатен, детален и извонредно читлив увид во односите со јавноста. Вклучувајќи бројни студии на случаи и примери за да се обезбеди избалансирана интерпретација и на теоријата и на праксата, во ова целосно обновено второ издание: § додадена е повеќе теорија за односите со јавноста, вклу чувајќи и европска пракса § проширени се актуелните меѓународни и етички теми § проширена е историјата на односите со јавноста § определени се клучните влијанија на идниот развој на праксата. Пофалби за Совладување на односите со јавноста „Стимулативен и сеопфатен воведен текст … корисни прак тични примери за разгледуваната теорија”. – Ен Хил, Факул тет за медиумски уметности и општество, Солент Универзи тетот во Саутхемптон
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Антони Дејвис
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници384

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.23 MB