Трговија: 120 златни правила
Икона

Трговија: 120 златни правила

Шифра на артикл: 050044
ISBN: 9789989168888
Код на производителот: 50044
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
..Меѓутоа не треба да верувате дека богатството само ќе ви дојде. За да го стекнете вие морате: Да го поставите претпријатието на здрави основи; Да располагате со потребниот капитал; Вредно да работите; Секогаш да бидете на работа, без чести и долги одмори и отсуства,зашто сопственикот на едно претпријатие мора постојано и лично да врши надзор. Да имате или насочено образование (кое ќе ви биде од користдоколку го имате), или барем способност да ја разбирате трговската дејност, брзо да одлучувате и да се донесувате правилни одлуки кога што да правите.; Да бидете уреден, многу уреден; Да умеете да говорите и да убедувате; Да бидете многу љубезен и да се грижите да го услужите вашиотмуштерија, па макар и по цена на сосема минимална заработка. Кон персоналот да бидете тактичен но цврст, потоа правичен идарежлив, зашто добрите помошници треба достојно и да ги наградите; Без премислување да го отпуштите секој вработен со чија работаили однесување сте незадоволен. Не заборавајте дека лошите работници ги расипуваат добрите и дека еден лош работник, што и да ветува, тешко ќе се поправи ако остане на истото работно место, кај истиот газда, и покрај истите другари; може да се поправи единствено во друга средина; Најпосле во сé да бидете исправни, да го почитувате дадениот збор и да работите така што да нема сомнеж во вашата чесност;
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Сербер де Меделсхајм
Издавач Икона
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2009
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.48 MB