Перфектен бизнис план
Икона

Перфектен бизнис план

Шифра на артикл: 050045
ISBN: 9789989168536
Код на производителот: 50045
Автор: Рон Џонсон
Достапно веднаш
0 МКД
599 МКД
599 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Внимателно подготвениот план е суштина на успехот на секој бизнис. Планирањето однапред, значи дека донесуваш подобри одлуки денес, и ти помага да ги објасниш, колку што е можно, сите релевантни фактори. Бизнис планот е витален за луѓето кои го финансираат биснисот - но особено е важен са луѓето кои се грижат за секојдневниот менаџмент. ПЕРФЕКТЕН БИЗНИС ПЛАН обезбедува планска конструкција и ти покажува како да го комплетираш својот сопствен бизнис план во стотина кратки, лесни за следење чекори. Книгата е опсежна, но сепак кратка и води кон целта. Напишана е со едноставен, јасен јазик и е дизајнирана за непосредна, практична корист за читателот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Рон Џонсон
Издавач Икона
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2009
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Napoleon Hill
610 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.47 MB