Квадрантот на протокот на парите
Издавачки центар ТРИ

Квадрантот на протокот на парите

Шифра на артикл: 055860
Баркод: 9786082308852
Код на производителот: 55860
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Квадрантот на протокот на парите ќе ви открие многу работи што не се учат во школо: зошто некои луѓе помалку работат, а повеќе заработуваат, плаќаат пониски даноци и се финансиски посигурни од другите. Тајната е во тоа да научите од кој квадрант да дејствувате и кога. Книга што ќе ви го промени начинот на размислување за работните места, кариерата и поседувањето сопствен бизнис и ќе ве инспирира да ги научите правилата што богатите ги користат за да ги создадат своите империи. Дали некогаш сте се запрашале: - Која е разликата меѓу (само)вработен и бизнисмен? - Зошто некои инвеститори заработуваат со помал ризик? - Како некои луѓе се осмелуваат да дадат отказ и да почнат сопствен бизнис? - Зошто во индустриската ера беше важно да се добие диплома, а денес врвни дипломци работат за луѓе кои не го завршиле образованието и сепак се меѓу најбогатите на светот: Бил Гејтс, Ричард Бренсон, Мајкл Дел, Тед Тарнер?... Ова е книга за сите луѓе кои се подготвени да тргнат по сопст
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Роберт Киосаки
Издавач Издавачки центар ТРИ
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници308

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
Цена 4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB