Влијание - психологија на убедувањето
Издавачки центар ТРИ

Влијание - психологија на убедувањето

Шифра на артикл: 096177
ISBN: 9786082309736
Достапно веднаш
0 МКД
690 МКД
690 МКД
11,17 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Класика за влијанието и убедувањето, безвременска книга што треба секој да ја прочита Класика за психологијата на убедувањето и за правилно користење на нејзината моќ. Зошто луѓето прифаќаат некои работи, а одбиваат други, и како да се применат овие сфаќања? „Влијание“ е задолжително четиво за секој кој сака да го разбере процесот на донесување одлуки. Суштинска книга во канонот на психологијата, финансиите и бихевиоралниот маркетинг. Роберт Чалдини е психолог кој ја инспирира вештината за убедување, за да станете ефективен лидер, но и да не паѓате лесно во замките на убедувачите. Преку интересни примери од научните истражувања и од практиката, ни ги претставува шесте универзални принципи на влијание: Реципроцитет, или старото добро „јас тебе, ти мене“ Обврзаност и доследност: непоколебливо работење на донесената одлука и цел Социјална потврда: колку повеќе луѓе го поддржуваат нашиот став, толку тој се смета за поправилен Допаѓање: колку повеќе ни се допаѓаат, толку повеќе се согласуваме со луѓето Авторитет: поверојатно е да се согласиме со лицата кои имаат поголемо знаење, стручност или искуство Недостиг: попосакувано е она што е помалку достапно. „Влијание“ е сеопфатен водич за ефективно користење на овие принципи, со цел да се зголеми вашата способност за промена на однесувањето на луѓето во посакувана насока. „Феноменална книга! Сакате да ја зголемите продажбата, да постигнете подобра зделка или да си ја подобрите врската – ‘Влијание’ ви нуди научно проверени принципи што можат да ви го променат животот.“ д-р Даниел Л. Шапиро „Кога би можеле да прочитате само една книга за тоа како да бидете поефикасни во бизнисот и животот, јас би ја избрала ‘Влијание’“. Кејти Милкман
Карактеристика Вредност
Kатегорија Бизнис и менаџмент
Автор Роберт Б. Чалдини
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници468

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Chip Heath
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richard Clodfelter
4.099 МКД
66,33 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB