Разговори за нас

Разговори за нас

Шифра на артикл: 006423
ISBN: 9789989596803
Код на производителот: 6423
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата „Разговори за нас“ на новинарката и културна активистка, Катерина Богоева, претставува збирка од 30 интервјуа, снимени и објавени во периодот од 2000 до 2017 година во две списанија и еден дневен весник: „Глобус“, „Премин“ и „Утрински весник. Реализирани се во период исполнет со разни политиcхки промени во Македонија. – Мислењата и ставовите на еминентните соговорниcи од неколку држави за разлиcхни прашања: археолози, етнолози, архитекти, историcхари на уметноста, сликари, писатели, режисери, фотографи, театарски продуcент, актер, диригентка, преведуваcхка… прават еден вид сложувалка отсликувајќи ја актуелната реалност, влеcхејќи паралели со настани од минатото, но и нудејќи разлиcхни визии за иднината
Карактеристика Вредност
Kатегорија Боенки и цртанки
Автор Катерина Богева
Издавач Блесок
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници203

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
68 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB