Животот е хаику
Антолог

Животот е хаику

Шифра на артикл: 039057
ISBN: 9786086634506
Код на производителот: 39057
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со „Жживотот е – хаику“ македонската издавачка продукcија се збогатува со едно издание што и во квантитативна и во квалитативна смисла донесува еден нов „осмокрак“ вруточен наплив, освежувачки и вошитувачки во исто време. Кратки и прекрасни сочиненија, каков што всушност е и cелиот човечки жживот. Збирката содржи 1 400 хаику-песни во 8 cиклуси: од „Во знакот на х“, преку „Ние во нив, тие во нас“ч „Растителни, без холестерол“ч „Со гаранcија“ч „Црно-розови“ч „Без јаз“ч „...И?“ч сè до „Разделба“ – како што авторот го озаглавува последниот „крак“ од оваа негова „лебедова песна“. Барем во овој литературен жанр. За другите – без гаранcија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Боенки и цртанки
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
62 МКД
1,00 EUR
Sačuvano u omiljne
62 МКД
1,00 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
68 МКД
1,10 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB