Детски атлас на светот
Тримакс

Детски атлас на светот

Шифра на артикл: 002484
ISBN: 9786082042381
Код на производителот: 2484
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Патувајте низ светот од Азија за Америка, од Европа до Африка, од Австралија до Северниот и Јужниот пол. Запознајте ги жживотните, видете го растителниот свет, посетете ги важните туристички атракции. Со овој географски атлас, децата се запознаваат на забавен начин со светот околу вас. Атласот на 48 страници содржи тематски карти на континентите, со богати илустрации на жживотински, растителен свет, туристички локации итн.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Анита Милевска
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници50

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
1.299 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB