Hurricane and Tornado
Академска Книга

Hurricane and Tornado

Шифра на артикл: 093463
ISBN: 9780241381489
Автор: DK
Достапно веднаш
0 МКД
1.299 МКД
1.299 МКД
21,02 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
See inside the eye of a cyclone, witness hailstones the size of tennis balls, and learn how a gentle mountain stream can become a raging surge within a few minutes. Discover a bridge that collapsed due to severe gusts of wind, and learn about a tree species in southwest Africa that can survive several years of drought.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор DK
Издавач Академска Книга
Јазик Англиски
Повез Тврд повез
Година на објавување2021
Број на страници72

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Helen Murray
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steve Setford
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB