Сплесканиот зајак
ПНВ Публикации

Сплесканиот зајак

Шифра на артикл: 007861
ISBN: 9786084641933
Код на производителот: 7861
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Куче и стаорец си оделе по патот и наишле на зајак. Сплескан зајак. Тоа им се видело мошне тажно, па решиле да го преместат. Но каде би го однеле? Што да се прави со сплескан зајак? „Ненаметливо и длабоко проникливо.“ – The New York Times „Ремек-дело на минималистичкото раскажување... исполнето со тивка духовитост и меланхоличен вошит“ – Браин Пиcкингс, Најдобра детска книга за 2014 година „Совршен и искрено детски во својот пристап... Овој наслов провоцира и размислување и дискусија.“ – Киркус Ревиењс „Невообичаено телесно... но токму ова многу тактично борење со смртта е она што прави да се чувствува таа искреност.“ – Booklist
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Бардур Оскарсон
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB