Естетските и структуралните особености на македонските народни носии, со посебен

Естетските и структуралните особености на македонските народни носии, со посебен

Шифра на артикл: 057399
ISBN: 9786082690087
Код на производителот: 57399
Достапно веднаш
0 МКД
3.500 МКД
3.500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Фолклорот е идентитет на една земја. Тоа подразбира да се негува, а се негува и со научни анализи на едно културно творештво. Од друга страна се негува и со почитување, восприемање и огромен респект од страна на општеството и младите кои ќе го искористат ова наше културно богатство во современ контекст“, посочува Јана Манева-Чупоска, авторка на книгата посветена на естетските и структуралните особености на македонските народни носии, со посебен осврт на мијачката носија и нивните трансформации во современиот моден дизајн
Карактеристика Вредност
Kатегорија Дизајн и мода
Автор D-r Jana Maneva - Chuposka
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници357

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.54 MB