Друштвена игра, Skull (MK)
Друштвена игра, Skull (MK)
Друштвена игра, Skull (MK)
Друштвена игра, Skull (MK)
Друштвена игра, Skull (MK)
Друштвена игра, Skull (MK)

Друштвена игра, Skull (MK)

Шифра на артикл: 093721
Достапно веднаш
0 МКД
1.490 МКД
1.490 МКД
24,11 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
“Skull” е игра на блефови и ризици. На својот круг ќе поставиш диск со лицето надолу или ќе кажеш број на дискови кои мислиш дека може да ги превртиш без откривање на череп. ИГРА НА ИЗМАМА: “Skull” е забавна игра со блефирање, дедукција и надмудрување на твоите пријатели. Ако сакаш да ги победиш противниците, мора да блефираш, да лажеш и да ги познаеш измамите околу цвеќињата. СТРАТЕШКА ИГРА: Секој круг може да додадеш нов диск на твоето купче или да се кладиш колку цветови можеш да покажеш пред да покажеш череп. Внимавај – последиците се големи ако покажеш череп! Ако погодиш на кладбата, добиваш еден поен, а два поена се доволни за победа во играта! ПРЕДИЗВИК И НАТПРЕВАР: Извежбај ги твоите блефирачки вештини со тоа што ќе пробаш да ги фатиш другите играчи со черепот. Но, биди сигурен дека и противниците нема баш така лесно да ти дозволат. Чувај ги картите до самиот крај за да победиш во оваа игра на измама и перцепција. ЛЕСНА ЗА УЧЕЊЕ:
Карактеристика Вредност
Kатегорија Друштвени игри разно
Возраст 10+ години

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : /
49 МКД
0,79 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB