Етичките учења на Фетулах Ѓулен

Етичките учења на Фетулах Ѓулен

Шифра на артикл: 008331
ISBN: 9786082230245
Код на производителот: 8331
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во модерната епоха прашањето на религиската етика е едно од најзначајните светски и духовни аспекти на ивеењето. Кај ќулен и кај многу други современи етичари, во религиската етика се поврзуваат духовните и световните аспекти на ивеењето. Кризата на моралот, големите животни проблеми и страдања, лошите состојби во Природата, многубројните човечки конфликти, раширеното насилство и различните форми на стравови кај луЌето, бараат постојано продлабочено преиспитување на разбирањето на Доброто и Злото. Денес се возобновува етиката. Богатите верски искуства на човештвото посочуваат дека во симбиоза со религијата, етиката мое да пронајде значајни вредности и патеки - кои етиката мора да ги бара, а на човештвото му се неопходни. - Кирил Темков
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Кирил Темков
Повез Мек повез
Година на објавување2010
Број на страници190

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB