Историски атлас
Тримакс

Историски атлас

Шифра на артикл: 003398
ISBN: 9786082040141
Код на производителот: 3398
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Над 145 специјално изработени историски карти кои ја прикажуваат историјата на Македонија, Европа и светот, од почетоците на создавањето на човекот до денес. Картите и содржините во Историскиот атлас се поделени во пет периоди: праисторија, стар век, среден век, нов век и најнов век. Историските карти се опремени со бројни илустрации, фотографии и исклучителни факти, кои ги збогатуваат содржините на Атласот. Овој атлас е наменет за учениците и студентите во основното, средното и високото образование, секако и за секој кој повеќе сака да знае за историјата. Изработен е во соработка со професори од Институтот за историја на Филозофскиот факултет на универзитетот Св. Кирил и Методиј, Скопје.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Автор Група автори
Издавач Тримакс
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2009
Број на страници191

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.13 MB