Република Македонија: училишна физичко-географска карта
Тримакс

Република Македонија: училишна физичко-географска карта

Шифра на артикл: 007465
Код на производителот: 7465
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
90 МКД
90 МКД
1,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Република Македонија училишната карта со размер 1:500 000 и димензии 42×50 цм се користи како нагледно помагало за часот по географија. Физичко-географската карта содржи топоними на населени места, хидрографија, патна мрежа, а со метод на хипсометриско боење и сенки е претставен релјефот. Оваа училишна карта има и основни географски статистички податоци. Размер: 1 : 450000
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Автор /
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници1
Димензија42x50cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.8 MB