Европа: училишна физичко-географска карта
Тримакс

Европа: училишна физичко-географска карта

Шифра на артикл: 007466
Код на производителот: 7466
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
90 МКД
90 МКД
1,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Европа училишната карта со размер 1:13 000 000 и димензии 45×55 цм се користи како нагледно помагало за часот по географија. Содржи физичко-географска карта на која се прикажани топоними на населени места, планини, области, хидрографија, а со метод на хипсометриско боење и метод на сенки е прикажан релјефот. Овде има политичка карта, како и две тематски карти на Европа (регионална поделба и густина на население).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Автор /
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници1
Димензија45 x 55 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.8 MB