Физичка географија : неми карти по географија за VI одделение
Тримакс

Физичка географија : неми карти по географија за VI одделение

Шифра на артикл: 043112
Код на производителот: 43112
Издавач: Тримакс
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Немите карти за 5 одделение се користат како дополнителни помошни средства за надополнување на знаењата. Во 6 одделение се изучува Земјата како небесно тело, како и нејзините географски карактеристики. Преку овие неми карти, кои содржат слики и прилози ученикот побрзо ќе може да го запознае местото на Земјата во вселената, нејзиното движење, градба како и претставувањето на земјината топка на карта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Издавач Тримакс
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.81 MB