Република Македонија : неми карти со тематски тестови по географија за VII одд.
Тримакс

Република Македонија : неми карти со тематски тестови по географија за VII одд.

Шифра на артикл: 043113
Код на производителот: 43113
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Немите карти по географија за 7 одделение се од авторот Благоја Маркоски. Тие се со димензија 21×24 цм и имаат 24 страни. Се користат како дополнителни помагала на часот за надополнување и потврдување на знаењето. Во немите карти се наоѓа карта на Европа и Балканскиот Полуостров, како и повеќе карти на Р. Македонија, изработени со метод на сенки и со претставена речна мрежа. Освен немите карти овде има прашања и задачи за проверка на знаењето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Автор Благоја Маркоски, Кице Гелмановски
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници24
Димензија21x24cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.82 MB