Неми карти: Африка, Америка, Австралија и поларните области, 9 одд.
Тримакс

Неми карти: Африка, Америка, Австралија и поларните области, 9 одд.

Шифра на артикл: 043116
Код на производителот: 43116
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Немите карти по географија за 9 одделение се од авторите Димка Ристевска и Снежана Пелева. Тие се со димензии 21×24 цм и имаат 24 страни. Се користат како дополнителни помагала на часот за надополнување на знаењето. Во нив се наоѓаат карти на Африка, Америка, Австралија и поларни области каде учениците ќе можат да ги покажат своите знаења. Освен по континенти картите се поделени и по региони и по одредени држави во нив. Изработени се со метод на сенка и имаат претставена основна хидрографска мрежа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Географски карти и атласи
Автор Кице Гелмановски
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници24
Димензија21x24cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.8 MB