Изведба на објекти од високоградба
Ад Вербум

Изведба на објекти од високоградба

Шифра на артикл: 096186
ISBN: 9786084627081
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Напишана од тим автори со децении искуство во архитектурата, градежништво, инженерство, и предавање, „Изведба на објекти од висока градба: начела, материјали и системи“ претставува опсежен, целосно илустриран вовед во градежните методи и материјали. Оваа пионерска книга беше развиена и дизајнирана за употреба како учебник и незаменлива професионална референција. Уникатната организација на книгата дозволува несекојдневно истражување на изведбата на висока градба. Начелата во градежништвото се опфатени во првиот дел, додека пак материјалите и системите се опфатени во вториот дел.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Градежништво
Автор Мадан Мета, Волтер Скарбороу, Дајен Армприст
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници993

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 4.500 МКД
72,82 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.55 MB