Друштвена игра, Next Station: London
Друштвена игра, Next Station: London
Друштвена игра, Next Station: London
Друштвена игра, Next Station: London
Друштвена игра, Next Station: London
Друштвена игра, Next Station: London

Друштвена игра, Next Station: London

Шифра на артикл: 054343
Код на производителот: 54343
Достапно веднаш
0 МКД
990 МКД
990 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
The city of London has commissioned you to redesign its underground network! Optimise connections, serve as many sights as possible and exploit the tunnels that pass under the Thames. Be careful to respect the specifications set by the city. Reveal the next Station card. Draw a new section Optimise the 4 tube lines Who will be the best project manager? Which of you will be the best project manager?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Игри на табла
Возраст 8+ години

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
2.490 МКД
Sačuvano u omiljne
3.490 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.1 MB