Друштвена игра, Villageo
Друштвена игра, Villageo
Друштвена игра, Villageo
Друштвена игра, Villageo

Друштвена игра, Villageo

Шифра на артикл: 055274
Код на производителот: 55274
Достапно веднаш
0 МКД
890 МКД
890 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Become a renowned urban planner by creating the most beautiful cities possible. You will have to respect the constraints by placing shops, houses, lakes and gardens in the right places to respect the urban plan and build your ideal city. A solo game based on a simple and original placement mechanic. Will you manage to complete all 60 Villageo projects?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Игри на табла
Возраст 8+ години

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
2.490 МКД
Sačuvano u omiljne
3.490 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB