Друштвена игра, Dixit Disney (MK)
Друштвена игра, Dixit Disney (MK)
Друштвена игра, Dixit Disney (MK)
Друштвена игра, Dixit Disney (MK)

Друштвена игра, Dixit Disney (MK)

Шифра на артикл: 061640
Достапно веднаш
0 МКД
2.490 МКД
2.490 МКД
40,29 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Dixit е резултат на мојата желба да им понудам на играчите патување полно со изненадувања во имагинарен и поетски свет. Секоја илустрација во играта отвора прозорец во градината на нашите соништа, а потребен е само еден збор за да ги споделиме нејзините чуда со сите. Со текот на годините, и на големо задоволство на играчите, извонредната имагинација на различни илустратори нè наведе да истражуваме нови земји како од соништата. Тогаш, што може да биде поприродно од тоа светот на Dixit да се вкрсти со различните универзуми на Disney? Магична средба која ѝ дава целосна димензија на креативноста, а на играчите богато и магично искуство при играњето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Игри на табла
Возраст 8+ години

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
2.490 МКД
40,29 EUR
Sačuvano u omiljne
1.990 МКД
32,20 EUR
Sačuvano u omiljne
1.290 МКД
20,87 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
2.490 МКД
40,29 EUR
Sačuvano u omiljne
2.490 МКД
40,29 EUR
Sačuvano u omiljne
3.490 МКД
56,47 EUR
Sačuvano u omiljne
3.990 МКД
64,56 EUR
Sačuvano u omiljne
3.490 МКД
56,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB