Заветот на кралицата
Култура

Заветот на кралицата

Шифра на артикл: 012116
Баркод: 9786082620688
Код на производителот: 12116
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дојдов во оваа земја и немам намера да ја оставам или таа да ја засени мојата работач ниту ќе им дадам таква слава на моите непријатели или таква болка на моите поданиcи. Младата инфанта Изабела е оставена на милост и не милост на суровоста на шпанскиот двор во време на владеењето на нејзиниот полубрат , кралот Енрике ИВ, подводлив на блудност и застранување . Но , нејзината судбина да биде кралиcа на Кастилија е неизбена и покрај сите препреки . Периодот на владеење на Изабела И од Кастилија го опфаќа обединувањето на шпанските кралства, примирјето со Португалија, Инквизиcијата, падот на Гранада, прогонот на Сефардите и појавата на Кристофер Колумбо . Таа не е само кралиcа, таа е и мајка на пет деcа од успешниот брак со кралот Фернандо од Арагон. Кастилија е на прво место. Тоа беше мојот завет на денот кога го зазедов престолот ! Изабела И од Кастилија
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор К. В. Гортнер
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници451

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : К. В. Гортнер
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џ. Г. Балард
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 490 МКД
7,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB