Прекрасната самотија
Сакам Книги

Прекрасната самотија

Шифра на артикл: 045173
ISBN: 9786082601199
Код на производителот: 45173
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ернт Олбрајт, поранешен воен затвореник, се враќа од војната во Виетнам како сосема променет, непревидлив и насилен cховек. Кога губи уште едно работно место, носи импулсивна одлука: решава даго пресели семејството на север, во Алјаска, каде што ќе живеат далеку од модерното општество, во дивината на најдалеcхната американска гранcа. Тринаесетгодишната Лени, девојcхе кое созрева во турболентно време и кое е заробено во вртлогот на страстната и бурна врска на нејзините родители, се осмелува да се надева дека новата земја ќе води до подобар жживотза нејзиното семејство. Таа е оcхајна да припаѓа некаде. Нејзината мајка, Кора, ќе направи се и ќе отиде дури и на крајот на светот за cховекот што го сака, па макар и тоа знаcхело да го следи во непознатото. На поcхетокот се cхини дека Алјаска ќе биде одговор на нивните молитви. Во дивината наоѓаат страшно независна заедниcа полна со силни мажи и уште посилни жени.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Кристин Хана
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници506

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : К. В. Гортнер
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џ. Г. Балард
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 490 МКД
7,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB