Мачкино око
Антолог

Мачкино око

Шифра на артикл: 050101
ISBN: 9786082435503
Код на производителот: 50101
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вознемирувачки, смешен и сочувствителен роман, во кој една жена се обидува да ги одмрси замотаните јазли на својот живот. Илејн Рисли е контроверзна сликарка што се враќа во Торонто, градот каде што ја поминала младоста, за да изврши ретроспектива на сопствената уметност. Но одеднаш ја обземаат живописните слики од минатото. Најсилното сеќавање ѝ е поврзано со Корделија, девојчето предводник на три девојчиња што кон неа се однесувале истовремено и многу сурово, но и многу полезно. Тие ја втурнале во тајните предели на детството, свет во кој таа ги осознала пријателството, копнежот и предавството. Илејн се наоѓа во фаза од животот во која мора да се соочи со сопствениот идентитет како ќерка, љубовница, уметник и жена, но пред сè, таа мора да побара ослободување од сопствените спомени што ја прогонуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Маргарет Атвуд
Издавач Антолог
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници464

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : К. В. Гортнер
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џ. Г. Балард
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 490 МКД
7,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB