Полските момци
Бата Прес

Полските момци

Шифра на артикл: 053766
ISBN: 9786082532004
Код на производителот: 53766
Автор: Mudlum
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Полските момци“ е приказна за младите боеми-интелектуалци што се сместени во стари и трошни згради и што ги следат нивните идеали. Дејствието на романот е во Полска во периодот на социјализмот, но времето и просторот се неважни и можат да се гледаат како алегорија. „Полските момци“ е книга за самодовербата на младината и за желбата за убавината и вистината, за тоа како високите очекувања ја исполнуваат реалноста и како некои луѓе се наведнуваат и се откажуваат, а некои не.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Mudlum
Издавач Бата Прес
Возраст 7+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Guy Martin
2.799 МКД
45,29 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB