Раскажувачот од Казабланка
Култура

Раскажувачот од Казабланка

Шифра на артикл: 055508
ISBN: 9786082621401
Код на производителот: 55508
Автор: Фиона Валпи
Достапно веднаш
0 МКД
520 МКД
520 МКД
8,41 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Казабланка, 2010 година. Може ли да има втора шанса на изгубената душа? Мароко, 1941 година. Франција е падната под нацистичка окупација, дванаесетгодишната Џози бега со своето семејство во Казабланка. Животот е интензивен како сонцето, секоја глетка, мирис и звук ги будат сите сетилата во овој град исполнет со извонредни ликови. Тоа е свет што е далеку од сите проблеми, а Џози го сака тоа. Седумдесет години подоцна. Едно ново пристигнување во опојниот пристанишен град. Зои, тешко се справува со проблемите во бракот, нејзината ќерка и нејзиниот нов живот како иселеник во едно за неа непознато место. Но, кога открива мала дрвена кутија и дневник од 1940-тите под даските од спалната соба, Зои влегува во светот на младата Џози, која сведочела за многу поинаква Казабланка. Можат ли сеќавањата на Џози да и’ помогнат на Зои да ја претвори трагедијата во надеж и да ја пронајде потребната утеха за да го излечи своето скршено срце?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Фиона Валпи
Издавач Култура
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници382

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB