Заговорот на тудорите
Култура

Заговорот на тудорите

Шифра на артикл: 061865
ISBN: 9786082621630
Автор: К.В.Гортнер
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Зимата 1554 година. Брендон Прескот е во служба на принцезата Елизабета како човек задолжен за нејзината безбедност и шпионажа. Во меѓувреме, тој открива дека во неговите вени тече крвта на Тудорите, тој е син на сестрата на Хенри VIII. Иако неговата тајна ја знаат само малкумина, тоа би можело да го доведе до опасност, бидејќи е повикан во Лондон за да ја заштити принцезата. Придружуван од неговиот млад придружник Перегрин, тој неволно ја остава својата сакана Кејт зад себе и заминува за Лондон – но во градот открива дека никој не е она што се претставува.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор К.В.Гортнер
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници330

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O'Farrell
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Diana Gabaldon
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : T. L. Huchu
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB