Зимската роза
Збор

Зимската роза

Шифра на артикл: 093649
ISBN: 9786085002306
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
490 МКД
7,93 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
За време на Втората светска војна, Американката Грејс Тонкин неуморно работи во Франција за да ги спаси еврејските деца од нацистите. Откако ќе ги премине опасните Пиринеи, Грејс се враќа дома во Орегон со брат и сестра чии родители биле изгубени за време на војната. Иако Грејс и нејзиниот сопруг ги сакаат Елијас и Маргерит како свои, ехото од минатото на Грејс и траумата од холокаустот го растргнуваат семејството Тонкин. По повеќе од педесет години, Ади Холт пристигнува на езерото Тонкин, надевајќи се дека ќе го најде семејството Тонкин. За Ади, мистеријата е прашање на живот и смрт за нејзиниот сакан ментор Чарли, кој се бори со тешка болест. Иако Чарли одбива да разговара за неговите врски со семејството Тонкин, нивното наоѓање е единствениот начин да му го спаси животот и да ги поправи раните од неговото болно минато. Уште една книга од Добсон, што ќе ги допре и разнежи вашите срца. Книга за големината на љубовта помеѓу брат и сестра, на која ни времето, ни далечините не можат да ѝ се спротивстават...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Мелани Добсон
Издавач Збор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници360

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Guy Martin
2.799 МКД
45,29 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB