Раскажувачот
КСЦ Полица

Раскажувачот

Шифра на артикл: 093725
ISBN: 9786084979296
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кон крајот на својот живот, Николај ѝ ја раскажува својата животна приказна на една сочувствителна слушателка, едноставна девојка што ја запознал во еден бар и за која подоцна се оженил, токму навреме за да ја направи наследничка и да ја спаси од просечноста. Во текот на неговиот турбулентен живот, Николај менувал имиња, страни, униформи и работни места, бил на фронтот и во работните логори, бил затвореник, љубовник и испитувач. Низ вителот на историјата, тој повеќе или помалку неволно прифаќал неколку идентитети и се заколнувал на верност на различни сили, со единствена скромна желба ‒ безбедно да се врати дома. Романот е приказна за ХХ век, но и трогателна приказна за волјата на поединецот да преживее. А преживувањето, како што се излегува, понекогаш зависи од тоа да можеш да раскажеш добра приказна и да најдеш некој што е подготвен да слуша.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Мирана Ликар
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници273

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anthony Doerr
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O'Farrell
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Diana Gabaldon
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : T. L. Huchu
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Patrick O'Brian
699 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB